Politikul.ro

Articol

Politikul.ro > Sport > Poli Iaşi – FCU Craiova 1948, scor 0-0. Oltenii au avut un gol anulat

Poli Iaşi – FCU Craiova 1948, scor 0-0. Oltenii au avut un gol anulat

Formația Poli Iași a înregistrat o remiză pe teren propriu, încheind cu scorul de 0-0 împotriva echipei Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Superligii din România.

În minutul 16, un gol marcat de olteni a fost anulat pentru ofsaid, decizia fiind luată după consultarea VAR. De asemenea, în minutul 30, arbitrul a acordat un penalti pentru FCU, însă acesta a fost anulat tot în urma consultării VAR.

Componența echipei Poli Iași a fost următoarea: Lung Jr. – Stefanovici, Samayoa, Bouhenna (Ilie ’79), Todoroski – Bordeianu (Jatoba ’78) – Allan Oliveira Mota (L. Mihai ’37), Marchioni, A. Roman, Bettaieb (Harrison ’64) – Sergiu Buş (Kabran ‘65. Antrenor: Toni Da Silva.

FCU Craiova a jucat cu următorii jucători: Gurău – Compagnucci, Lacroix, Lekiatas, Padula – Albu, Vl. Pop (Negru ’71) – Baeten, Chiţu (Ibrahimi ’67), Bahassa (Sidibe ’46) – Blănuţă (Blidar ’89). Antrenor: Eugen Trică.

Avertismente primite: Bettaieb ’51, Bouhenna ’53, Harrison ’66 / Lacroix ‘45+2, Pop ’70, Baeten ‘72

Arbitrajul a fost asigurat de Rareş George Vidican – Valentin Avram, Alexandru Cerei – Claudiu Marcu, iar arbitrii VAR au fost Iulian Dima și Mihăiță Necula. Observatorul partidei a fost Liviu Ciubotariu.