Politikul.ro

Articol

Politikul.ro > Sport > Superliga/ Meci dramatic la Sibiu. Oaspeții au egalat în minutul 97

Superliga/ Meci dramatic la Sibiu. Oaspeții au egalat în minutul 97

Formația Hermannstadt și echipa Universitatea Cluj au încheiat la egalitate, scor 1-1, într-un meci tensionat din etapa a treia a play-out-ului Superligii, desfășurat la Sibiu.

Deschiderea scorului a fost realizată de Hermannstadt în minutul 31, prin Stoica. Echipa Universitatea Cluj a reușit să egaleze în ultimul moment al partidei, în minutul 90+7, prin Popa, generând momente de nervozitate și tensiune la marginea terenului.

Componența echipei Hermannstadt a fost următoarea: Căbuz – Opruţ, Bejan, Găman, Butean – Balaure (Oroian ’80), Murgia, (Stoica ’90) Mino Sota, I. Stoica (D. Iancu ’79) – G. Iancu (Neguţ ’66), Fonseca (Paraschiv ’66). Antrenor: Marius Măldărăşanu.

Echipa Universitatea Cluj a aliniat următorii jucători: Gertmonas – Oancea, Masoero, Thalisson, Chipciu (V. Gheorghe ’59) – Simion (Anselmo ’71), Bic (Doukoure ’59), Silaghi (Chintes ’59), Roger – Nistor, Roguljic (Popa ’46). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonașele galbene au fost acordate lui Iancu ’11, Mino ’59 din partea echipei Hermannstadt și lui Nistor ’40, Thalisson ‘77 din partea echipei Universitatea Cluj.

Brigada de arbitri a fost formată din Marcel Bîrsan – Radu Adrian Ghinguleac, Imre-Laszlo Bucsi – Iuliana Demetrescu, iar arbitrii VAR au fost Marian Barbu și Stelian Slabu. Observatorul partidei a fost Zoltan Szekely.

Imaginea utilizată în acest articol a fost preluata de pe site-ul Stiri pe Surse și poate fi vizualizată direct aici.